Elita Luftwaffe Autor: Robert Michulec

Tytuł: Elita Luftwaffe
Autor: Robert Michulec
Wydawnictwo AJ-Press
Seria Bitwy i kampanie
Oprawa: Twarda
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 576
Format: 18×25 cm
Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
ISBN: 9788372372277


Seria „Bitwy i kampanie” omawia szczegółowo ważne i dramatyczne wydarzenia z dziejów wojen morskich, powietrzno-morskich i lądowych. W każdej publikacji omówiona jest geneza i założenia danej operacji, tło polityczne oraz ówczesna sytuacja militarna i sprzętowa, w którą wkomponowano przebieg akcji. Chronologicznie prześledzono wszystkie działania oraz wspólne akcje lotnictwa, marynarki i wojsk lądowych – daty i godziny, nazwiska i wydarzenia…
Wszystko to zilustrowane jest szczegółowymi mapami, schematami manewrowania jednostek, rysunkami, np. odniesionych przez okręty uszkodzeń i uzyskanych trafień przeciwnika. Nie brakuje również tabel i zestawień systematyzujących dane i zawierających dodatkowe informacje.
Każda z książek zilustrowana jest dużą ilością ciekawych zdjęć, pozyskanych z archiwów i prywatnych kolekcji z całego świata – w tym wiele zdjęć do tej pory niepublikowanych – dokumentujących wydarzenia i przedstawiających ich uczestników. W każdym numerze opublikowane są barwne sylwetki najważniejszych okrętów, samolotów czy broni pancernej prezentujące ich kamuflaże.