Historia Lotnictwa w Polsce

Tytuł:
Autorzy: Jerzy Gruszczyński, Wojtek Matusiak, Ryszard Witkowski, Paweł Bondaryk, Mariusz Kłosowski, Tomasz Jan Kopański, Paweł Ruchała, Miłosz Rusiecki
ISBN: 9788377050477
liczba stron: 304

Sto lat po stworzeniu pierwszego polskiego samolotu autorzy albumu, znawcy i pasjonaci awiacji, pokusili się o pokazanie całej historii lotnictwa w Polsce, od najwcześniejszych projektów Tytusa Boratiniego i Czesława Tańskiego po najnowsze i najbardziej zaawansowane technologicznie samoloty wojskowe i cywilne używane w Polsce w XXI wieku.
Książka została podzielona na siedem rozdziałów, z których każdy zawiera opis jednego etapu historii polskiego lotnictwa wraz z omówieniem popularnych w danym okresie statków powietrznych, szczegółami dotyczącymi różnych konstrukcji, zagadnieniami technicznymi, a także licznymi anegdotami i ciekawostkami z lotniczego świata.
W albumie w bardzo przystępny i nowatorski sposób opisano najważniejsze wydarzenia
z historii lotnictwa w Polsce. Możemy przeczytać m.in. o pionierskich lotach nad Arktyką
i przeprawach nad Atlantykiem, walkach polskich pilotów na frontach I i II wojny światowej, osiągnięciach polskich konstruktorów i inżynierów działających w Polsce, przemyśle lotniczym, rekordowych wyczynach polskich pilotów, maszynach policji i straży granicznej, latających zabytkach, modelarzach, imprezach lotniczych i zespołach akrobacyjnych.
Dodatkową atrakcję tej pasjonującej podróży przez dzieje polskiego lotnictwa stanowią efektowne zdjęcia (także archiwalne) przedstawiające słynne samoloty, szybowce
i śmigłowce (takie jak np. Łoś, Sokół czy Wilga), znanych lotników (jak choćby Franciszka Żwirka i Stanisława Wigurę, Michała hr. Scipio del Campo, asów Dywizjonu 303) i konstruktorów (m.in. Czesława Tańskiego i Edwarda Margańskiego), a także ważne wydarzenia lotnicze (np. mistrzostwa świata w lataniu rajdowym i precyzyjnym, pikniki, pokazy).