Kosmiczne dziewczyny. 50 historii niezwykłych kobiet, które przyczyniły sie do podboju kosmosu

Tytuł: Kosmiczne dziewczyny. 50 historii niezwykłych kobiet, które przyczyniły sie do podboju kosmosu
Autor: Libby Jackson
Tłumaczenie: Ewa Borówka
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
tytuł oryginału: A Galaxy of Her Own: Amazing Stories of Women in Space
data wydania: 18 maja 2018
ISBN: 9788365740045
liczba stron: 143
Przed tobą 50 fascynujących biografii bohaterek, które udowodniły, że inteligencja nie ma płci.

Neil Armstrong, który wypowiedział słynne zdanie o „małym kroku dla człowieka” nigdy nie wylądowałby na Księżycu, gdyby nie pomoc kobiet. Kobiety na całym świecie – astronautki, matematyczki, inżynierowie, fizyczki, pilotki – wciąż przesuwają granice, do których dociera ludzkość i pomagają zrozumieć Wszechświat oraz miejsce, jakie zajmuje w nim człowiek.

Kosmiczne dziewczyny to zbiór historii pięćdziesięciu kobiet, których ciężka praca i marzenia stały się fundamentem w dążeniu ludzkości do gwiazd. Od Ady Lovelace, która wymyśliła prototyp komputera, przez kobiety kryjące się za misjami Apollo, poprzez astronautki bijące rekordy na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i pionierki nauki wytyczające drogę na Marsa, ta książka przedstawia wspaniałe i często niedoceniane bohaterki.

Napisana przez Libby Jackson, czołową brytyjską ekspertkę w lotach kosmicznych i zilustrowana odważnymi i pięknymi obrazami studentów London College of Communication książka zachwyci i zainspiruje miłośników kosmosu w każdym wieku.

Ta wspaniała pozycja, którą wypęłniają postaci odważnych kobiet i zaskakujące sekrety podróży w kosmos, gwarantuje, że każdy czytelnik sięgnie gwiazd.

Jeśli chcesz wiedzieć, zadawaj pytania. Nie ma czegoś takiego jak głupie pytania. Głupie jest niezadawanie pytań.

– Katherine Johnson

Odpowiednio zainspiruje pionierki w każdym wieku.

– Irish News

Nauka nie jest zabawą wyłącznie dla chłopców lub dziewczynek. Jest dla wszystkich. W nauce chodzi o to, gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy.

– Nichelle Nichols

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *