Midway Historia Japońskiej Marynarki Wojennej

Tytuł:  Midway Historia Japońskiej Marynarki Wojennej
Kategotia: Książki/Literatura naukowa i popularnonaukowa/Wydawnictwa popularne
Autor:  Fuchida Mitsuo, Okumiya Masatake
ISBN: 9788365201911
Ilosc_stron: 
Wydawnictwo: Katmar
Rok_wydania: 2015
Wykonawca 
Bitwa o Midway to punkt zwrotny w wojnie na Pacyfiku, to japoński Stalingrad. Stoczona 4 czerwca 1942 pomiędzy okrętami japońskimi, a amerykańskimi, w pobliżu atolu Midway na Oceanie Spokojnym, zakończona zwycięstwem amerykańskim. Uznawana jest umownie za punkt zwrotny w wojnie na Pacyfiku, ponieważ inicjatywa działań militarnych przeszła na stronę amerykańską.

KUP NAJTANIEJ TUTAJ:


Książka przedstawia bitwę pod Midway z punktu widzenia japońskiego. Odtwarza jej przebieg z drobiazgową dokładnością wplatając w opowieść przeżycia własne autorów – uczestników bitwy.
Ale to nie tylko opowieść o bitwie pod Midway. Autorzy przedstawiają także przebieg działań wojennych z punktu widzenia japońskiego od początku wojny do Midway, a więc w okresie w którym wzięli czynny udział w walkach.
Mitsuo Fuchida ? to legenda japońskiego lotnictwa. Był pilotem prowadzącym atak na Pearl Harbor. Brał udział w większości niebywałych sukcesów Japończyków na początku wojny. W czasie bitwy pod Midway został ranny na pokładzie flagowego lotniskowca ?Masatake Okumiya? – oficer sztabowy. W czasie bitwy o Midway przebywał na pokładzie lotniskowca ?Ryujo?, który atakował Aleuty w ramach operacji Midway.