Moja pasja lotnictwo Tom 2

Tytuł: Moja pasja lotnictwo Tom 2
Autor: Rafał Chyliński
Język publikacji: polski
Liczba stron: 448
Wydawca: CB
ISSN: 9788373391673
Drugi tom źródłowego opracowania ukazuje w świetle obszernego zestawu materiałów dokumentalnych drogę życiową i pracę dla Polskiego Lotnictwa doc. mgr. inż. Tadeusza Chylińskiego.
Autor przedstawił w nim m.in.: dorobek Zakładu Wytrzymałości i Zakładu Płatowców IL, kierowanych przez T.C. w latach 50. i 60., zaprojektowany przez T.C. turboodrzutowy samolot szkolno-treningowy AS, katastrofy zakupionych przez PLL LOT samolotów pasażerskich Vickers Viscount 804, zaprojektowany przez T.C. w 1964 r. samolot wielozadaniowy TC „Borsuk”, badania wytrzymałościowe i próby statyczne szybowców i samolotów (kilka wersji PZL-104 „Wilga”), prowadzone pod kierunkiem T.C. w latach 60.,

KUP NAJTANIEJ TUTAJ:


tajny program wojskowy krypt. „Diament” realizowany w IL w latach 60. opracowany przez T.C. w latach 1966-1967 projekt samolotu akrobacyjnego TC-A68, dokumenty autorstwa T.C. ukazujące perspektywy rozwoju w latach 70. polskiego przemysłu lotniczego w ścisłym powiązaniu z przemysłem lotniczym i gospodarką Związku Sowieckiego.
Książkę zilustrowano kilkuset dotychczas nieznanymi zdjęciami, oryginalnymi dokumentami i innymi źródłowymi materiałami ikonograficznymi oraz opisami badań wytrzymałościowych i prób statycznych sprzętu lotniczego, przeprowadzonych w Zakładzie Wytrzymałości IL.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *