Moje skrzydła. Drugi znaczy ostatni

Tytuł: Moje skrzydła. Drugi znaczy ostatni
Autor: Sebastian Kawa
Wydawnictwo Elay-SCG
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 194
Format: 17,5×20,5 cm
ISBN: 9788393282623

Jeszcze niedawno lot w maszynie cięższej od powietrza uważano za mrzonkę marzycieli budujących skrzydła do skoków ze zboczy.
Dziś, w erze dreamlinerów, ludzie powracają do szybowania, czyli do korzeni lotnictwa. Używając najbardziej aerodynamicznych konstrukcji, jakie stworzyła ludzkość, przemierzają setki a nawet tysiące kilometrów dzięki harmonii z siłami natury.
Oto opowieść jednego z tych, którzy tę naturalną formę latania opanowali w sposób doskonały – wywiad-rzeka z najbardziej utytułowanym szybownikiem w historii tego sportu.
Co stoi za jego sukcesami? Czego potrzebuje człowiek, żeby w środowisku – wydawałoby się – tylko dla ptaków, wciąż podejmować prawidłowe decyzje? Jak możliwe jest osiągnięcie tylu sukcesów w sporcie, w którym zagrożenie życia jest namacalne, a ilość zmiennych do analizy pojawiających się w każdej chwili przekracza zdolności jakiegokolwiek komputera?
Zapraszamy za kulisy sportu, w którym Polacy od lat odnoszą sukcesy. Zapraszamy na rozmowę z kimś, kogo ukształtowało żeglarstwo, ale w szybownictwie osiągnął wszystko, co jest w nim do osiągnięcia. Z kimś, kto jeśli jest drugi, czuje, jakby był ostatni.
Książka „Moje Skrzydła. Drugi znaczy ostatni” stanowi 1-wszą część książki „Niebo pełne żaru”, której nakład wyczerpał się, a dodruk nie jest przewidziany. Ten wywiad-rzeka wydany jako samodzielny tom został przeredagowany oraz uzupełniony o słowniczek terminów żeglarskich i szybowcowych dla niewtajemniczonych.

KUP NAJTANIEJ TUTAJ:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *