Niedokończony pamiętnik pilota 306 Dywizjonu Myśliwskiego…

Tytuł: Niedokończony pamiętnik pilota 306 Dywizjonu Myśliwskiego „Toruńskiego” i 315 Dywizjonu Myśliwskiego „Dęblińskiego”
Autor: Rogowski Jan Aleksander
Wydawca: GRETZA – Robert Gretzyngier
Rok wydania: 2014
Miejsce wydania: Warszawa
Stron: 92
Format: B5
Oprawa: miękka
ISBN: 9788364424038
Niedokończony pamiętnik pilota 306 Dywizjonu Myśliwskiego „Toruńskiego” i 315 Dywizjonu Myśliwskiego „Dęblińskiego”
Kolejna pozycja z serii „Zapomniani Bohaterowie” – Sierż. pchor. pil. Jan Aleksander Rogowski – Niedokończony pamiętnik pilota 306 Dywizjonu Myśliwskiego „Toruńskiego” i 315 Dywizjonu Myśliwskiego „Dęblińskiego”.
Książeczka zawiera pamiętnik pilota pisany w latach wojny oraz jego rozbudowaną biografię. W Polskich Siłach Powietrznych służyło dwóch podoficerów Janów Rogowskich, których życiorysy dotychczas były mylone i przez wielu scalane w jedno. Książka ostatecznie daje odpowiedź na pytanie- kto jest kto?

92 strony publikacji z wiernym odtworzeniem pamiętnika sierż. pchor. pil. Jana Aleksandra Rogowskiego to piąta już publikacja serii „Zapomniani bohaterowie” prezentującej biografie lotników polskich opracowane przez osoby działające na rzecz Fundacji Historycznej Lotnictwa Polskiego.

Myślą przewodnią działania FHLP są następujące słowa:

Pragniemy upowszechniać prawdziwą historię polskich skrzydeł, nie zważając na zmieniające się mody i koniunktury.
Pragniemy chronić przed zniszczeniem i zapomnieniem wszelkie pamiątki polskiego lotnictwa – zarówno te materialne, zbudowane z metalu, drewna i cegły, jak i te papierowe oraz te najbardziej ulotne – istniejące tylko w ludzkiej pamięci.
Ale nade wszystko zależy nam, aby historia polskiego lotnictwa znalazła należne jej miejsce w świadomości Polaków.