Pilot doświadczalny Henryk Bronowicki

Tytuł: Pilot doświadczalny
Autor: Henryk Bronowicki
Wydawnictwo: Altair
data wydania: 2014
ISBN: 9788386217595
liczba stron: 266
Moi Drodzy. Na ta książkę warto było poczekać. Jest po prostu rewelacyjna. Pan Henryk Bronowicki tak naprawdę opisał w niej tylko (a co ważniejsze) aż, swoją Wielka Lotniczą Przygodę. Uwierzcie na słowo. Przygód, stresu, radości, zadowolenia z dobrze wykonanego lotniczego zadania, życia i pracy, przedstawionych w każdym podrozdziale książki, starczyło by na wiele, wiele lotniczych i przy tym bogatych życiorysów. A czytając ma się świadomość, iż opisywane zdarzenia dotyczą tylko Osoby Autora. Książka wspaniała. Czyta się ją z zapartym tchem. Zupełnie „przy okazji” stanowi skarbnicę wiedzy z historii polskich konstrukcji lotniczych, Zakładu w Mielcu, historii ZUA, czy też początków lotnictwa przeciwpożarowego. Jest w niej wszystko. Nie do uwierzenia, ale także spotkanie z NOL. Rozdziały o IRYDZIE przynajmniej dla mnie zarówno odkrywcze, jak i niezmiernie obiektywne. I jeszcze jedno. Fragment rozmowy z radzieckim pilotem doświadczalnym na temat „spirytusu” zwyczajnie, pisząc kolokwialnie – słów brak. Na koniec. Panie Henryku. Napisał Pan jedną z najlepszych książek o tematyce lotniczej jaką dane mi było przeczytać. Dodatkowo, stanowi ona fantastyczny suplement do sztandarowej pozycji Jerzego Jędrzejewskiego „Polscy piloci doświadczalni”. Polecam i to bardzo gorąco.


Podsumowując – jeden z najciekawszych życiorysów lotnictwa cywilnego z późnego PRL-u i początków III RP. Książka. Warta polecenia wszystkim, którzy chcą dowiedzieć się więcej o naszym lotnictwie, głównie cywilnym tego okresu.

Jeżeli nie widzisz żadnych ofert poniżej, oznacza to , że książka jest aktualnie niedostępna we współpracujących z portalem księgatrniach