Ścieżki wśród chmur

Tytuł: Ścieżki wśród chmur
Autor: Andrzej Morgała
Wydawnictwo Zp
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 250
Model: 9788361529736

Andrzej Morgała urodził się w Sosnowcu, gdzie też w latach 30-tych po raz pierwszy zetknął się z samolotami i balonami. W czasie okupacji pracował jako ślusarz w Osthutte i Bankhutte. W 1947 roku ukończył szkolenie szybowcowe kat. A i B w ośrodku Sosnowiec-Grodziec, a następnie w 1948 r. w Jeżowie zaliczył III stopień w Szybowcowej Szkole Żaglowej. Ukończył także szkolenie spadochronowe I i II stopnia w Kielcach i Nowym Targu oraz samolotowe w Aeroklubie Śląskim, którego członkiem pozostaje od 1949 roku.

KUP NAJTANIEJ TUTAJ:

W 1952 r. odsunięty od latania powraca do lotnictwa pod koniec lat 50-tych.
W 1964 r. odzyskuje licencję balonową.
W 1961 r. debiutuje na łamach Skrzydlatej Polski. W 1972 r. rozpoczyna publikację serii książek „Polskie samoloty wojskowe”. Jest autorem 15 książek i ponad 100 artykułów, a także współautorem innych opracowań.
Ostatni lot wykonał na samolocie Jungmann w lipcu 1996 roku z lotniska w Aleksandrowicach.
Laureat wielu wyróżnień i odznaczeń państwowych. Po przejściu na emeryturę pozostaje nadal czynnym publicystą czego dowodem są jego wspomnienia, które trzymacie Państwo w rękach. Opisuje w nich barwnie swoją życiową przygodę z lotnictwem. Dla szerokiej rzeszy czytelników i pasjonatów lotnictwa pozostaje jednym z najbardziej rozpoznawanych publicystów lotniczych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *