Tajne akta S. (Smoleńsk)

Tytuł: Tajne akta S. DODRUK
Autor: Roth Jurgen
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 340
Format: 14,5×20,5 cm
ISBN: 9788377856918

Zamach na zlecenie polskiego polityka? Czy katastrofa samolotu prezydenckiego w Smoleńsku była jedynie tragicznym wypadkiem, czy też zamachem, jak utrzymują nie tylkó źródła niemieckiej Federalnej Służby Wywiadowczej?

Tu-154M mógł zostać zniszczony w wyniku zamachu, twierdzi niemiecki dziennikarz śledczy Jürgen Roth w swojej książce o katastrofie smoleńskiej „Zamknięte akta S„. Opiera się ON na notatce Federalnej Służby Wywiadowczej Niemiec. Z dokumentu ma wynikać, iż w Smoleńsku mogło dojść do zamachu przy użyciu materiałów wybuchowych. Niemiecki dziennik „Stuttgarter Zeitung” napisał, że z notatki z marca 2014 roku, na którą powołuje się Roth wynika, że zamach na prezydenckiego tupolewa miał zostać przeprowadzony przez delegaturę FSB w ukraińskiej Połtawie. Zamach miał zlecić generałowi rosyjskich służb Jurijowi D. wysoki rangą polski polityk.

Odkrycia Jürgena Rotha są tak sensacyjne, że muszą pozostać tajemnicą aż do dnia publikacji…

Jürgen Roth urodził się w 1945 roku. Jest jednym z najbardziej znanych dziennikarzy śledczych w Republice Federalnej Niemiec. Podejmuje niewygodne tematy, od których inni wolą trzymać się z daleka. Od 1971 roku publikuje sensacyjne ópracowania dokumentacyjne na temat korupcji i przestępczości zorganizowanej.

Roth uważany jest za eksperta z zakresu Putinowskiej Rosji. Występował m.in. w filmie dokumentalnym Putin’s way, fragmenty jego wypowiedzi były emitowane w polskiej telewizji, a jego książka o Gazpromie uzyskała miano bestsellera.