Zaginiony Lot MH370

Tytuł: Zaginiony Lot MH370 Prawdziwa historia poszukiwań malezyjskiego samolotu
Autor: Richard Quest
Wydawnictwo Edipresse Polska
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 368
ISBN: 9788379457946

Jedna z największych zagadek w historii lotnictwa, z jaką przyszło zmierzyć się ludzkości. “Zaginiony lot MH370” ukazuje prawdziwe zdarzenie, które wstrząsnęło całym światem.

Samoloty uznawane są za jedne z najbezpieczniejszych środków transportu. Mimo, że katastrofy lotnicze wzbudzają powszechny lęk i obawę, a kiedy wydarzą się naprawdę wywołują wielkie poruszenie w mediach, w porównaniu z liczbą szczęśliwych lotów zdarzają się niesłychanie rzadko. Nie przeszkadza to nam jednak w zamartwianiu się o to, czy dolecimy na miejsce w jednym kawałku. Szczególnie, kiedy wiemy o takich lotach, jak lot MH370.

KUP NAJTANIEJ TUTAJ:

Samolot linii lotniczych Malaysia Airlines obsługujący 8 marca 2014 roku lot MH370 na trasie z Kuala Lumpur do Pekinu wraz z 239 osobami nie pojawił się na ziemi. Co więcej, kiedy zniknął z radaru i przestał odpowiadać na wezwania słuch zaginął po nim całkowcie. Wielka maszyna zniknęła raz na zawsze w niewytłumaczalnych okolicznościach. Cała historia wywołała spore poruszenie w mediach, które spekulowały nad przyczyną zaginięcia. Porwanie, wypadek, coś jeszcze gorszego? Chociaż sprawa powinna zostać wyjaśniona od razu, do dziś nikt nie jest pewny, co tak naprawdę się stało. Znalezione szczątki samolotu wcale nie muszą należeć do do tego z pechowego lotu, a dopóki nikt nie natknie się na czarne skrzynki, nie będzie możliwe jednoznaczne stwierdzenie przyczyny wypadku.

Richard Quest jest korespondentem CNN, który postanowił dokładniej zająć się sprawą lotu MH370. Autor kilka tygodni przed katastrofą prowadził wywiad z pilotem samolotu i od tego momentu zaczyna swoją opowieść pełną zarówno domysłów, jak i twardych i niepodważalnych faktów. Przedstawia całą kronikę działań, jakie zostały podjęte przez służby oraz analizuje wydarzenia, które nastąpiły bezpośrednio po zniknięciu samolotu. Jeszcze raz rozważa wypowiedzi różnych osób, w których nieraz pojawiają się sprzeczności i nieścisłości. Czy może to o czymś świadczyć? Richard Quest poddaje analizie wszystkie teorie, który wysnuły się pod tragicznych zdarzeniu i cierpliwie szuka wyjaśnienia dla każdej. Niewyobrażalna tragedia, która spotkała setki rodzin wciąż powraca co pewien czas i nie pozwala o sobie zapomnieć. “Zaginiony lot MH370” to pozycja dla każdego dociekliwego Czytelnika, który chciałby poznać całą historię z różnych punktów widzenia, prześledzoną krok po kroku i przeanalizowaną dokładnie przez znawcę tematu lotnictwa.

Richard Quest od ponad dwudziestu pięciu lat jest korespondentem CNN. Specjalizuje się w tematach związanych z lotnictwem. W CNN International prowadzi programy gospodarcze dotyczące linii lotniczych, lotnictwa oraz podróży służbowych biznesmenów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *